Tiyatronun kalbi Söğütpınar'da attı

Tiyatronun kalbi Söğütpınar'da attı

Tiyatronun kalbi, Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEKSANAT) ve Mudanya Belediyesi tarafından 3 - 5 Eylül tarihleri arasında Söğütpınar'da düzenlenen kampta attı.

Bu yıl ilki düzenlenen Söğütpınar Tiyatro Kampı, çok sayıda tiyatroyu ve oyuncuyu sanatseverlerle buluşturdu.

Mudanya İskele Meydanından Mütareke Meydanına kadar yapılan kortej yürüyüşü ile başlayan organizasyonda, çocuklar için masal, dans ve ritim atölyeleri, yetişkinler içinse temel oyunculuk, Commedia Dell'arte, köy seyirlik oyunu atölyeleri, Alican Yücesoy söyleşisi ve Mahşer-i Cümbüş tiyatro gösterisi yer aldı.

Yürüyüşe, ÇEK Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, Prof. Dr. Rüçhan Uz, Zafer Tolunay da katıldı.

Buğra Küçükkayalar, Söğütpınar'da yaptığı konuşmada, Çağdaş Eğitim Kooperatifinin kuruluşundan bugüne kadar toplumu bilinçlendirmek amacıyla birçok sosyal sorumluluk projesini -Kır Çiçekleri Okusun Diye, ÇEK(İ)MECE, ÇEKİRGEM, ÇEKSANAT- yaşama geçirdiğini ifade etti.

"Kültür - sanat etkinliklerini yerelden ulusala taşımak, eğitime sanatsal bakış açısı kazandırmak amacıyla oluşturulan ÇEKSANAT'ın, salgın sürecinde başarılı tiyatro gösterilerine, söyleşilere ve atölyelere imza atına işaret eden Küçükkayalar, şunları söyledi:

"Sanatsal etkinliklerimize, Mudanya Belediyesi ile Söğütpınar Gençlik Kampında ortaklaşa düzenlediğimiz tiyatro kampını ekliyoruz.Ücretsiz olarak düzenlediğimiz kamp ile çocuklara tiyatro sevgisini aşılamayı, gençleri tiyatro hakkında bilinçlendirmeyi, yetişkinleri de geliştirmeyi hedefliyoruz."

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ÇEKSANAT ile böylesine güzel bir etkinliğe imza atmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Türkyılmaz, "Göreve geldiğimiz günden bu yana Mudanya'da kültür sanatın bütün zenginliklerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Tiyatro kampının düzenlenmesinde emeği geçen ÇEKSANAT'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

Fotoğraflar