NEDİR BU ÇEK(i)MECE?

Bir grup gönüllüyüz aslında. ÇEK Özel 3 Mart Eğitim Kurumlarından aklı başında, eli insanda, umudu yarında bir grup gönüllü.

ÇEK(İ)MECE diyerek insanlara yeniden imece kültürünü anımsatmak için çıktığımız bu yolculukta bir de ÇEKMECE hayalimizi koyduk ortaya. İçine güzellikler, umutlar, paylaşımlar koyacağımız ve asla dolmayacak büyüklükte bir çekmece hayali... Öyle bir proje olmalıydı ki bu, hem elimizdeki bilgi ve eğitim olanaklarını ulaşabildiğimiz minik ellerle paylaşalım , hem de minik ellerimiz yaparak yaşayarak öğrenebilecekleri bir süreç yaşasınlar.

Başlangıç için düşündüğümüz küçük adımlardı bunlar. Ama aramıza yeni katılanlar olunca fark ettik ki bu projede herkes kendine göre katkıda bulunabileceği bir alan bulmakla kalmıyor, kendi imkan ve yetenekleri dahilinde gönül çekmecesinden yepyeni fikirlerle yapılabilecekler listesine yeni öneriler ekliyor ve süreç yeniden şekilleniyordu. Her yıl bir önceki köyle ilişkimizi kesmeden, projemize yeni bir köy ekleyerek devam ediyoruz yolculuğumuza. Bu yolculukta, belirlenen köy ilkokulu ile bilgi ve eğitim olanaklarının paylaşımı, gönüllü eğitmenlerimiz aracılığı ile köydeki çocuklarımızla yapılan atölye çalışmaları, okul güzelleştirme işlerinin yapılması, donanım eksikliklerinin giderilmesi, eğitici geziler, köy ile ortak yürütülecek projeler gibi bir çok etkinliği hayata geçiriyoruz.

Ve bizler inanıyoruz ki paylaştıkça, birlikte oldukça, minik kalplere yapılan sevgi dokunuşlarıyla çok daha güzel olacak bu dünya. O yüzden bu güzel düşe inanan herkesi aramıza bekliyoruz.

Siz yoksanız bir eksiğiz.

PROJEMİZE SİZ DE DESTEK OLMAK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYARAK ONLINE ÖDEME SAYFAMIZDAN BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ. LÜTFEN AÇIKLAMA BÖLÜMÜNDE (ÇEKİMECE) ŞEKLİNDE BELİRTMEYİ UNUTMAYINIZ.

Fotoğraflar