"ÇEK Ödülü" başvuruları başladı

"ÇEK Ödülü" başvuruları başladı

Çağdaş Eğitim Kooperatifi'nin her yıl geleneksel hale getirdiği "ÇEK Ödülü" için başvurular başladı. "Akademik", "Hizmet" ve "Bağış" dalında verilen ödüller için 16 Ocak 2024 tarihine kadar başvurular yapılabilecek.

Bilimsel araştırma, geliştirme faaliyetleri, buluş, patent, yayın, vb. konularda yapılan çalışmalara "Akademik", eğitime finansal kaynak yaratan sponsorlara, burs verenlere, vb... "Bağış", sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışmalara, topluma hizmet, doğa, çevre, kadın, çocuk, dezavantajlı gruplar, vb... "Hizmet" ödülü veriliyor.

ÇEK Ödülü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği başkanları merhum Prof. Dr. Türkan Saylan, Prof. Dr. Aysel Çelikel, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran, Prof. Dr. Celal Şengör, Gazeteci-Yazar Yılmaz Akkılıç, işadamları Asım Kocabıyık,  Hüseyin Özdilek ve Halil Güleç'in de aralarında bulunduğu saygın isimlere verilmişti.

Başvurular, 16 Ocak 2024 Salı günü saat: 18.00'e kadar Çağdaş Eğitim Kooperatifi merkezine yapılacak. Adayların değerlendirmesi ocak, sonuçların açıklanması şubat ayında, tören de 3 Mart 2024 tarihinde yapılacak.