Genel Müdür Erkan'dan övgü

Çağdaş Eğitim Kooperatifi, Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan'ı ağırladı.

Genel Müdür Erkan'ın ÇEK'i ziyaretine, Bursa Ticaret İl Müdürü Zübeyr Tokgöz, Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak da eşlik etti.

Başkan Buğra Küçükkayalar, konuklara yaptığı sunumda, ÇEK'in kuruluş amacı, mali yapısı, sosyal sorumluluk projeleri, yürütmekte olduğu çalışmalar ile hedefleri hakkında bilgiler verdi.

Kooperatifçilik Genel Müdür Erkan'ı Çağdaş Eğitim Kooperatifinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Küçükkayalar, "sosyal" amaçlı kooperatifçiliğin yayılmasına ve hukuksal altyapısının oluşturulmasına bakanlık ve genel müdürlük çalışanlarına teşekkür etti.

Küçükkayalar, genel müdürlüğün açtığı yoldan ilerlemek amacıyla 24 Aralık'ta Bursa'da 16 kooperatifin katılımıyla  "Sosyal Kooperatifçilik Çalıştayı" yaptıklarını, bu ve benzeri toplantıları daha sıklıkla yapacaklarını belirterek, "Yapısal, mali ve hukuki sorunlarımızın çözümü konusunda adımların atılmasını rica ediyoruz" dedi.

"ÇEK, ÖRNEK BİR KURUM"

Genel Müdür Erkan, Çağdaş Eğitim Kooperatifini, "Eğitim Kooperatifçiliği" konusunda yaptığı başarılı çalışmalarla Türkiye'ye örnek olan bir kurum olduğuna işaret etti. ÇEK'in bugünlere gelmesinde emeği geçenleri kutladı, yapının tanıtımı ve anlatımı konusunda her zaman destek vermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Kooperatifçiliğin yurt genelinde tanıtımının yapılması amacıyla "Kooperatifçilik Treni" ve "Kooperatifçilik Otobüsü"nde Çağdaş Eğitim Kooperatifinin de yer almasını isteyen Erkan, şöyle konuştu:

"Trenimiz ve otobüsümüz, Anadolu'nun bazı kentlerinde kooperatifçiliği anlatmak amacıyla yola çıkacak. Bu gezilerde ÇEK'in de yer almasını isteriz. Ayrıca, sosyal kooperatifçiliğin yapısal ve hukuksal sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaları da başlattık. Yasa tasarımızı hazırladık, inşallah yakın bir zamanda Meclis'ten geçer."